Často kladené otázky

Často kladené otázky

Šošovky som začala používať pred niekoľkými rokmi (air optix), ale po vypotrebovaní celého balenia a následnom použití nového mi prestali vyhovovať. Začalo to sčervenaním očí, pálením a veľmi silným slzením. Takto som vyskúšala niekoľko druhov. Naposledy mi doktor dal šošovky, po ktorých som skončila s ťažkým zápalom rohovky. Na pravom oku mám -1,25, na ľavom -2. Aké šošovky by ste mi odoporúčali a je možné si objednať na začiatok len skúšobný pár (keby mi nevyhovovali)?

Podľa Vašich skúseností máte zrejme veľmi citlivé oči na bežne používané kontaktné šošovky. Odporúčam zvoliť také kontaktné šošovky, ktoré budú pre Vaše oči nie len pohodlné, ale aj z hľadiska zdravého spôsobu nosenia najbezpečnejšie bez následných poškodení oka. Odporúčam zvoliť kontaktné šošovky Acuvue oasys. Svojim materiálom a spôsobom nosenia spĺňajú najvyššie požiadavky užívateľa kontaktných šošoviek. Je možné objednať skúšobný pár, v objednávke uveďte typ a rozsah kontaktných šošoviek.

Dobrý deň, mám 52 rokov a mám + 3,72 dioptrií na blízko a +2,5 dioptrií na diaľku. Chcela by som farebné kontaktné šošovky. Pracujem ako sekretárka a väčšinu času pracujem na PC. Aké kontaktné šošovky by ste mi prosím odporúčali? Ďakujem za odpoveď.

Odporúčam zakúpiť kontaktné šošovky +2,5 sféry dioptrie na blízko na našom webe v sekcii farebné kontaktné šošovky a to typu krycie, ktoré zmenia Vašu farbu alebo tónovacie, ktoré len mierne dofarbia farbu Vašich očí.

Chcela by som sa opýtať, v balení je 6 kusov alebo párov? Je tam uvedené, že balenie vydrží pol roka, čo by znamenalo 6 párov, ale keď som pozerala všade na webu po rôznych šošovkách, znamenalo to kusy. SOFLENS 66 TORIC - 6 kusov v balení. Ďakujem za odpoveď.

Balenie 6 kusov Soflens Toric je balenie na pol roka na jedno oko. Jedna kontaktná šošovka je na jeden mesiac na jedno oko. Dve kontaktné šošovky sú na jeden mesiac na dve oči.

Dobrý deň, po dlhšom používaní očných kvapiek Jodid draselný Unimed Pharma 2% sa u mňa objavila zvýšená citlivosť na svetlo, hlavne na svetlomety automobilov aj počas dňa. Očný lekár údajne žiadnu príčinu nezistil. Poraďte mi prosím, aké prípravky sú najvhodnejšie, aby sa oči vrátili do normálneho stavu a neboli citlivé na svetlo. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odporúčam Vám navštíviť nás v očnom centre v Chrudimi, kde sa Vám budú venovať skúsení ophtalmológovia a budú sa môcť na základe vyšetrenia vyjadriť aktuálne k Vášmu problému.

Mám 68 rokov a používam okuliare na čítanie a slabé na diaľku, ale tie iba na šoférovanie. Je možné, že by sa mi braním tabliet zlepšil aspoň čiastočne zrak? Som športový strelec a streľba s okuliarmi mi veľmi nevyhovuje. Buď mám čiastočne rozmazané mieridlá, alebo terč.

Základom tabliet, ktoré sú dostupné na trhu je karotenoid luteín, ktorý o. i. zabraňuje peroxidácii tukov, ktorá je značná v krvnom sére, ako aj v očiach, a má schopnosť spomaľovať deštruktívny proces v sietnici oka a pohlcovať škodlivé frakcie svetelného spektra. Luteín, ako mnohostranný likvidátor voľných radikálov, hrá kľúčovú úlohu v antioxidačnej ochrane. Vyvážené zloženie prípravkov mimo iné obsahuje zinok, vitamín C a D, taurín a kyselinu listovú, zlepšuje ochranu očí a zneškodňuje voľné radikály, ktoré poškodzujú nie len oči, ale negatívne pôsobia na celý organizmus. Užívaním týchto tabliet sa určite vylepší zraková ostrosť, ale nenahradia dioptrické okuliare. Pri Vašom športe odporúčam použiť kontaktné šošovky.

Môžete mi poradiť čo mám robiť, keď si zabudnem roztok na šošovky? Je pre to nejaká náhrada (oční kvapky) alebo si ich mám radšej nechať v očiach cez noc?

Odporúčam zvoliť typ kontaktných šošoviek, ktoré sa nemusia vyňať z oka cez noc aj niekoľko dní. Môžete zabudnúť na každodenné nasadzovanie a vyberanie šošoviek a ich zdĺhavú údržbu - šošovky si nasadzujete a vyberáte iba raz za mesiac. Obsiahnutý materiál umožňuje prekonať doterajšie nedostatočné okysličovanie rohovky počas spánku pri zatvorených viečkach. Odporúčam zvoliť mesačné kontaktné šošovky Pure Vision alebo štrnásťdňové kontaktné šošovky Acuvue Oasys.

Nosím okuliare a chcela by som si kúpiť kontaktné šošovky. Mám dosť dioptrií..asi -4,5 a -5,75. Neviem či mám ísť k doktorovi, ktorý tie šošovky dáva a u ktorého sa zariaďujú...robí aj vyšetrenie...alebo mám ísť do optiky a tam si ich zariadiť, kúpiť. Kam mám ísť? Pred 2 mesiacmi som bola u očného, takže mám napísané koľko mám dioptrií.

Kontaktné šošovky si môžete kúpiť u nás v internetovom obchode, vo Vašom prípade odporúčam zakúpiť štartovací balíček, ktorý obsahuje dve kontaktné šošovky, púzdro na kontaktné šošovky, roztok, ktorým sa kontaktné šošovky dezinfikujú a kompakt, na kterom je veľmi zrozumitelne aj pre úplného laika popísaná inštruktáž, ako sa s kontaktnou šošovkou manipuluje.

Môžem spať v kontaktných šošovkách?

To záleží na druhu kontaktných šošoviek, ktoré používate. Sú druhy kontaktných šošoviek, ktoré sú priepustné pre kyslík a ďalšie druhy mäkkých kontaktných šošoviek, v ktorých je možné spať, ale vždy sa radšej uistite u Vášho očného lekára.

 
Kontaktní čočky - eye all in one, eye monosept
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok